Říše her

Vše o deskových hrách na jednom místě…. to je Říše her

Někdy se to všechno se-

Shit happens je celosvětově úspěšná párty hra, která staví na nekorektním a sprostém humoru a my se brzy (konkrétně na jaře příštího roku) dočkáme její lokalizace vydavatelstvím ADC Blackfire. U nás ponese podtitul: Když se vám sere, co může.

O co jde? V zásadě se snažíte do své řady nepříjemných událostí správně zařadit vždy novou kartu z balíčku a to dle takzvané škály posranosti, obsahující hodnoty od 1 – 100 – neboli jak moc je daná událost pro člověka nepříjemná. První hráč, který do své řady správně začlení deset karet, se stává vítězem.

Shit happens je hratelností podobná například hrám z řady Timeline, v tomto případě vás ale namísto letopočtů čeká seřazování vulgárních a nevkusných situací. Jak asi tušíte, lokalizace této hry vyžadovala i nějakou tu péči v podobě předělání názvů událostí tak, aby odpovídali dění v našich končinách, a z drobné ukázky to vypadá na dobře odvedenou práci.

Jenom doplním, že hru lze hrát ve 2 – 8 hráčích a časově by se partie měli pohybovat mezi 20 – 60 minutami (dle počtu hráčů).

Americká verze
Tags:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Mohlo by Vás zajímat také: