Navrhněte síť pařížského metra

Někteří z vás možná znají velmi úspěšnou flip & write hru Příští stanice Londýn, u které nás čeká dotisk, kterého se dočkáme už patnáctého července.

Mindok nám v tento den zároveň naplní regály novou hrou ze série Příští stanice. Někteří by možná očekávali, že přijde na řadu druhý díl s podtitulem Tokyo, ale opak je pravdou. Vychází nám nejnovější díl, který nás vezme do Paříže. Toto rozhodnutí mohla podpořit také skutečnost, že se letos konají Olympijské hry právě v městě světel, v Paříži.

Zdroj: MindOK

Vašim cílem bude opět vytvoření co nejlepší sítě metra. Slýchá se, že tato verze je ze všech tří tou nejjednodušší. Základ hry je stejný jako u Londýna. Máte čtyři barevné pastelky, otočíte kartu a spojujete zastávky s odpovídajícími symboly.

Zdroj: BGG

Hlavní změnou je nová mapa, která má ve středu obrovskou stanici se všemi čtyřmi symboly. V mapce najdete také místa, kde se trasy mohou křížit pomocí nadjezdů a podjezdů. Dále jsou na mapě nové symboly představující pařížské monumenty. Ty na sobě mají univerzální symbol, do kterého můžete vést cestu s jakoukoli odhalenou kartou.

Zdroj: BGG

Ve hře jsou i nové bodovací podmínky. Jednou z nich je zisk dvou bodů za napojení trasy se stanicí s monumentem. Dále můžete získat dva body, pokud využijete nadjezd či podjezd. Pokud v jednom místě zvládnete využít obojí, získáte bodů šest.

Vydání hry Příští stanice Paříž je pro mě skvělá zpráva. Miluji flip & write hry a o to víc tento skvělý titul. Už teď se nemohu dočkat, až hru vyzkouším. Ale nemohu si pomoci zde trochu povzdechnout, že mě mrzí přeskočení druhého titulu přivádějícího nás do Tokya. No, tak snad někdy příště.

Tags:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Mohlo by Vás zajímat také: