Nádherný projekt od pribehovky.cz

Příběhovky.cz je inovativní projekt, který se zaměřuje na obohacení zážitku z příběhových deskových her pomocí česky namluvených příběhů. Tento projekt vznikl z iniciativy jednoho nadšence do deskových her, jež je zároveň webovým programátorem. Využívá technologii umělé inteligence, konkrétně umělou neuronovou síť, která je schopna generovat hlasové nahrávky na základě poskytnutého hlasového vzorku.

Hlavním cílem Příběhovek.cz je přinést nový rozměr do deskových her prostřednictvím živého vyprávění příběhů, což má potenciál výrazně zlepšit celkový herní zážitek. V současnosti jsou na webu dostupné příběhy pro několik populárních deskových her, například pro českou verzi Gloomhaven: Lví chřtán, Gloomhaven: Zapomenuté kruhy a rozpracovanou verzi samotného epochálního Gloomhaven. Hráči si mohou během hraní přehrávat tyto příběhy, čímž se do hry ponoří ještě hlouběji a prožijí ji zcela novým způsobem.

Projekt je financován komunitní podporou, což znamená, že každý příspěvek od fanoušků a hráčů je vítán a pomáhá rozvíjet další obsah. Tvůrce projektu věří, že tento model financování umožňuje zachovat vysokou kvalitu a zároveň nabízí komunitě možnost podílet se na rozvoji něčeho jedinečného. Tzn., pokud chcete pomoci tomuto nadšenci, je možné jej podpořit zde.

Na webu Příběhovky.cz najdete nejen samotné příběhy, ale také podrobné informace o projektu, možnost přispět finančně na jeho další rozvoj a samozřejmě i možnost kontaktovat tvůrce s návrhy na zlepšení nebo s požadavky na nové příběhy. Tato interaktivní platforma je navržena tak, aby byla co nejvíce přístupná a přátelská k uživatelům, a umožnila tak co nejširší veřejnosti objevit kouzlo příběhových deskových her.

Jinými slovy už nebudete muset vytahovat knihy příběhů, ale bude stačit kliknout na patřičnou kapitolu a příjemný hlas ji přečte. Autor se bude snažit co nejdříve dotáhnout celý Gloomhaven a moc rád by posléze udělal i pokračování Frosthaven. Zároveň není vyloučeno, že bychom se mohli dočkat převedení do této příjemné formy i hry Cestou necestou. Za mě jde o další příjemný počin z řad deskoherní komunity a rozhodně stojí za podporu.

Tags:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Mohlo by Vás zajímat také: