Říše her

Vše o deskových hrách na jednom místě…. to je říše her

Na Vánoce s expedicí Ares znovu k Marsu

Milovníci osidlování rudé planety a herní série Mars Terraformace se ještě letos dočkají nové výpravy k Marsu. Vydavatelství MindOk oznámilo, že pracuje na překladu nové, samostatně hratelné hry Terraforming Mars: Ares Expedition (Mars Terraformace: Expedice Ares), která by měla do prodeje zamířit koncem roku. Hra se objevila letos v únoru na Kickstarteru, kde o jejím úspěchu rozhodlo téměř 17 000 nadšených zájemců (backerů). Během 17 dnů ji podpořili celkovou částkou 1 232 899 amerických dolarů.

Půjde opět o “engine-buidling” herní systém, ten však dozná oproti původní hře z roku 2016 několik zjednodušení. Díky úpravám, jakými jsou například menší herní plán nebo zrychlení výběru akcí, tvůrci slibují stejně intenzivní zážitek originálního “Marsu”, tentokrát ovšem za polovinu herní doby. Součástí hry bude kooperativní mód pro dva hráče a také sólová hra.

Autory hry jsou Sydney Engelstein, Jacob Fryxelius a Nick Little. Na více než 200 ilustrovaných kartách a dalších komponentech se podíleli William Bricker a Isaac Fryxelius, jejichž kresby známe z původní hry či rozšíření, tým ilustrátoru nově posílili Garrett Kaida, Jason D. Kingsley, Justine Nortjé a Naomi Robinson.

Tags:

One Reply to “Na Vánoce s expedicí Ares znovu k Marsu”

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Mohlo by Vás zajímat také: