Říše her

Vše o deskových hrách na jednom místě…. to je Říše her

Na konci prázdnin do školy? Kdepak, na palubu!

Společnost Albi zve námořníky od šesti let Vzhůru na palubu (Ship Ahoy)! V této světové herní novince autora Fréderica Moyersoena (mj. herní série Sabotér) se utkají dva až čtyři hráči o vládu nad oceánem v dobách, kdy jej brázdily vyzbrojené plachetnice. A protože se oceán nemůže jen tak vejít na obyčejný stůl, bude se plout a bojovat po celém pokoji.

Autor vysvětluje, že chtěl vytvořit hru hlavně pro děti, které si místo vysedávání u stolu raději hrají na zemi. Z prvních informací to vypadá, že se mu nápad povedl a že se u hry zdaleka nebudou bavit jen děti.

Námořnické téma je ve hře opravdu hmatatelné. Například k pohybu plachetnic je potřeba vítr, jehož sílu určuje kostka. Rychlost lodi se pak měří v uzlech. Hráč hodí kostkou, vezme si provázek s uzly, a podle výsledku kostky udělá s plachetnicemi určený počet posunů ve směru, který je pro něj výhodný. Ve hře je také miniaturní funkční kanón na gumičku, ze kterého hráči skutečně střílí po lodích a věžích soupeřů.

Základní balení hry bude obsahovat i šest minirozšíření jako mořkou nestvůru, piráty, mód „capture the flag“ a další. Hra dopluje do českých obchodů na konci léta.

Tags:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Mohlo by Vás zajímat také: