Mocichtiví mazlíci

Kombinace Výbušných koťátek a Milostného dopisu? Ano, prosím!

Slyšíte správně. Osobně jsem obrovským fanouškem šílené svižné ruské rulety v kabátku Výbušných koťátek a krásného oddechového minimalistického Milostného dopisu. Když se tyto dvě skvělé hry spojí dohromady, co z toho vznikne? Mocichtiví mazlíci od Blackfire!

Jednoduše je hra Mocichtiví mazlíci další variantou hry Milostný dopis, která už vyšla v mnoha variantách. Tou poslední u nás na webu byla slaďárna Bridgertonovi, jejíž recenzi si můžete přečíst ZDE.

Příprava hry

Pokud je tu někdo, kdo nehrál ještě žádnou variantu této hry, tak přikládám krátký, ale dostatečný návod. Zamícháte balíček všech karet. Dle počtu hráčů odložíte nějakou kartu/y bokem a nebudete se na ni/ně dívat! Následně se všem hráčům rozdá po jedné kartě. Začínáme!

Jak se to hraje

Aktivní hráč si dobere jednu kartu do ruky, nyní se rozhodne, kterou ze dvou karet na ruce zahraje. Karty mohou mít efekty, kterými se snažíte eliminovat své spoluhráče, dokud nezůstanete ve hře úplně sám. Druhou možností konce hry je dobrání dobíracího balíčku. V této chvíli všichni hráči ukáží hodnotu karty, která jim zbyla na ruce. Kolo vyhraje ten s nejvyšší hodnotou a získává žeton s korunkou.

Samotná pravidla vás nabádají, abyste ten návod vůbec nečetli a namísto toho se podívali na videonávod. Ten je ovšem anglicky. Nicméně pravidla jsou opravdu tak moc snadná, že vám stačí jen základní znalost angličtiny.

Hodnocení

Hodnotit princip této hry je pro mě velmi jednoduché. Ta hra je geniální! Jak málo stačí k dokonalé, chytré a rychlé karetce? Pouze dvacet jedna karet a sedm žetonků. A jelikož mě grafika výbušných koťátek hodně baví, tak se mi líbí i tato verze hry.

Nicméně bych ráda využila tento prostor ke kritice drobností. Začala bych tím, že ve hře chybí přehledové karty seznamu karet pro každého hráče. Ano, vím, v pravidlech ten seznam je a je u něj i napsáno, aby byl během hry na viditelném místě, ale těch šest karet navíc, by poloprázdné krabičce opravdu neuškodilo.

Poloprázdná krabička? Proč se zvětšil rozměr karet a samotné krabičky je mi záhadou, ale rozhodně ne pozitivem. Mám čím dál více ráda hry do kapsy a tato krabička je na moji kapsu až příliš velká a prostor v ní nevyužitý. Nemluvě o tom, že mi ani nevyhovuje větší formát karet, ale to jen kvůli mým liliputím rukám.

No a poslední drobná kritika? Ta se týká kartonových žetonů. Co mám za problém, ptáte se? Jsem zvyklá na trochu jiný standard. Po krásných macatých plastových žetoncích z klasického Milostného dopisu i verze Star Wars jsem kartonem uražena. Nemluvě o tom, že verze Bridgertonovi měla dokonce plastové diamanty.

Mrzí mě, že takto silná licence spoléhá na oblíbenost designu Výbušných koťátek a nedotahuje věci k dokonalosti. Dle mého by si to tato hra opravdu zasloužila. I když abych nebyla pouze přísná, i tato hra má to NĚCO navíc. Všimněte si toho výřezu na víku krabičky. Nejenom, že vám to usnadňuje otevírání, ale hlavně je zde vyříznut obrys mazlíčka. Jde sice o takovou blbůstku, ale já jsem si jí všimla okamžitě. Tyto maličkosti mám nesmírně ráda a jsou důkazem dotažené práce do nejmenších detailů.

Byť se tato dokonalost nedostala i do krabičky, hodnotím hru jen a jen pozitivně. Funguje to? Ano! Vypadá to hezky? Ano! Je to vtipný? Ano! Vždyť jde o párty hru. Pobavíme se u toho? Ano! Víc ke skvělému hernímu večeru s přáteli nepotřebuji.

MOCICHTIVÍ MAZLÍCI získávají od Říše her ocenění:

Poděkování

Za poskytnutí hry na recenzi děkujeme společnosti Blackfire.

Tento obrázek nemá vyplněný atribut alt; název souboru je Blackfire-1024x418.png.

Hru můžete zakoupit přímo zde.

Tags:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Mohlo by Vás zajímat také: