Říše her

Vše o deskových hrách na jednom místě…. to je říše her

Milovníci světa World of Warcraft se mohou těšit na novou hru

Nastíním vám v krátkosti příběh, který někteří z vás jistě dobře znají. Odehrává se na mrazivém kontinentě Northrend nacházející se severně nad starými kontinenty Azerothu. Ze svého spánku zde procitl Král Lich a započal budovat armádu nemrtvých, aby si podmanil celý svět Azerothu. K zažehnání této hrozba musejí všichni hrdinové spojit své síly, vyrazit do místa zvaného Icecrown Citadel a změřit své síly s tímto zlořádem. Znalci určitě vědí, že je řeč o fenomenální počítačové hře World of Warcraft, konkrétně o v pořadí druhém rozšíření nesoucí název: Wrath of the Lich King, které bylo vydáno 13. listopadu 2008. Mimochodem, tehdy se za 24 hodin od vydání prodalo okolo 2,8 milionů kusů, což bylo tehdy nejrychleji prodávaným videoherním titulem.

Toto MMORPG se zapsalo do srdcí milionů hráčů na dlouhé roky a stojí za ním studio, jenž kdysi dělalo nejhranější hry – WarCraft, StarCraft, Diablo, ale třeba i stařičká 2D arkáda The Lost Vikings. Jsem bytostně přesvědčen, že každému z vás alespoň některá hra něco říká nebo si ji i vyzkoušel. Pochopitelně za všemi těmito tituly stojí studio Blizzard Entertainment, jenž pro své hry uspořádává řadu let i svůj vlastní event známý jako BlizzCon.

Trošku odbočím od videoherního průmyslu k deskohernímu a rád bych se alespoň na chvíli zaobíral americkou společností Z-Man Games mající ve svém portfoliu řadu her. Kupříkladu univerzum Pandemic. Krom tohoto titulu se můžeme v brzké době těšit třeba na svižnější hru Pandemic: Epicentrum – Evropa, které pro nás ADC Blackfire vydá plně v češtině.

Proč právě zmiňuji Pandemic? Během dnešního dne došlo ke zveřejnění teaseru, z něhož je patrná spolupráce Blizzard Entertaiment a Z-Man Games. Milovníci deskových her se mohou těšit na titul čerpající inspiraci ze zmiňovaného World of Warcraft: Wrath of the Lich King na straně jedné a na straně druhé využívající systém Pandemic.

Informací, jež jsou doposud známé je pramálo. Lze tedy usuzovat pouze z onoho teaseru. Nejspíše se můžeme těšit na putování lokacemi jako: Thunderfall, Shadow Vault, The Avalanche, Icecrown Citadel a mnoho dalších. Na herní desce jsou k vidění taktéž plastové figurky větších rozměrů pro hrdiny – kupříkladu Sylvanas Windrunner a mnoho menších miniatur, které budou nejspíše představovat plíživé hordy sil Krále Licha.

Ve světě by se tento titul měl dostat na pulty obchodů ještě během letošního roku. Co je však příjemnou informací pro neangličtináře, že společnost ADC Blackfire nám tuto hru přinese v našem mateřském jazyce. Jakmile se nám povede shromáždit více informací, rádi vám o této hře přineseme preview.

Tags:

One Reply to “Milovníci světa World of Warcraft se mohou těšit na novou hru”

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Mohlo by Vás zajímat také: