Říše her

Vše o deskových hrách na jednom místě…. to je Říše her

Milovníci Karaku se mohou těšit na hromadu novinek

Asi netřeba dlouze představovat deskovou hru Karar, za níž stoji čeští autoři: Petr Mikša a Roman Hladík. Na pulty obchodů se tento titul dostal díky společnosti Albi. Pro úplnost ještě doplním odkaz naši zevrubnou recenzi na základní hru Karak, v níž se hráči vydají do podzemí hradu, aby našli poklad a popasovali se s hromadou nepřátel, včele s drakem. Pochopitelně jsme se v redakci věnovali i rozšíření mající podtitul Regent přinášející nové postavy, příšery, zbraně, ale hlavně nové mechanismy, jako třeba souboje hrdinů. Loni, těsně před Vánocemi, společnost Albi připravila i plastové figurky, kterými je možné nahradit klasické standees figurky ze základu hry.

Dnes, ku příležitosti Albi Game Day Family, jsme se dozvěděli řadu novinek z tohoto univerza. Začněme pěkně pozvolna dalším, novým rozšířením Karak: Sidhar, Kirima a Elspeth, jenž bude k sehnání během pár dnů na pultech obchodů. Přínosem této malé expanze jsou tři noví hrdinové. Konkrétně se můžete těšit na alchymistu Sidhara, který není rozený bojovník, ale disponuje řadou vynálezů a lektvarů, jenž mu propůjčují obrovskou sílu. Jeho schopnostmi jsou kůže z kamene zvyšující odolnost v boji a transformace dovolující losovat žetony tak dlouho, dokud si hráč nevylosuje vhodný, avšak za cenu jednoho života za každý nehodící se žeton. Druhým hrdinou je lovkyně Kirim oplývající takřka nadlidskými schopnosti, jako třeba bojový skok zvyšující sílu v souboji s objevenými příšerami za cenu jednoho života a schopnost ochránkyně dovolující skočit na místo k jinému zraněnému hrdinovi. Tím mu vyléčí jeden život a může z tohoto místa dále pokračovat v pohybu. A třetím do party je dlouho očekávaný návrat Elspeth. Tato postava byla společností Albi vydána pouze v limitovaném množství k základní hře. Elsepth je urozeného původu, ale prezentuje se jako bojovnice, než rozkošná panička. Díky bojové fintě může po hodu kostkami jednu kostku opravit a pomocí taktická depozice může proběhnout jednou objevenou příšerou, avšak obětí je ztráta jednoho života.

No, a to není jediné rozšíření na něž se můžete těšit. V říjnu letošního roku si fajnšmekři budou moci pořídit novou sadu osmi plastových figurek pro hrdiny z rozšíření Karak: Regent a výše zmíněného rozšíření: Karak: Sidhar, Kirima a Elspeth, které nahradí standees figurky.

Společnost Albi nám toho však naservíruje ještě mnohem více. Třeba samostatně hratelný titul Karak: Goblin. Deskoherní hantýrkou nepůjde o dungeon crawler, jako v původní hře, ale spíše o deckbuilding. Jde o malou karetní hru pro 2-4 hráčů, s doporučeným věkem od 8 let a jedna partie by měla zabrat okolo půl hodinky. Se známými hrdiny se tentokrát nevydáme do podzemí hradu v dalekém Jordánsku, ale do gobliní jeskyně. Cílem hráčů je vytvářet z karet silná komba, s jejichž pomocí se probojujete skrze řadu nestvůr.

A poslední věcí, jenž univerzum Karak obohatí je zcela nový velký titul Karak 2, na který si však musíme počkat až do Vánoce příštího roku. Z temných katakomb se tentokrát vydáme na denní světlo. Karak 2 je pro 2-5 hráčů, s doporučeným věkem od 8 let a jedna partie by měla zabrat okolo 45 minut. O jeden rok vyšší doporučený věk než v původním Karaku, může naznačovat, že se bude jednat o komplexnější titul. Více informací bohužel není doposud známo, ale v nadcházejících měsících se jistě dozvíme více.

Tak a to je konečný výčet všech novinek z univerza Karak, které jsme se dnes dozvěděli ku příležitosti Albi Game Day Family. Pochopitelně těch novinek nám společnost Albi přinesla mnohem více, ale těm se budeme ještě postupně věnovat v nadcházejících dnech v samostatných článcích.

Tags:

3 Replies to “Milovníci Karaku se mohou těšit na hromadu novinek”

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Mohlo by Vás zajímat také: