Říše her

Vše o deskových hrách na jednom místě…. to je říše her

Milovníci české historie se dočkají deskové hry s Janem Žižkou

Ku příležitosti Albi Game Days nám byla naservírována opravdu pořádná hromada nových oznámení. Dokonce došlo i na oznámení z dílny z českých luhů a hájů. Time Slug Studio si připravilo hned dvojici oznámení. O jejich flip & write hře Balada, doplněnou o rozhovor s jedním z autorů Petrem Vojtěchem, jsme se zmiňovali již před pár dny. Dnes se v krátkosti podíváme na druhý oznámený titul, o němž samotní autoři hovoří jako o jejich dosud nejambicióznějším a největším projektu. Asi tušíte, že je řeč o dobrodružné hře na motivy chystaného velkofilmu Jan Žižka od Petra Jakla, který se snad úspěšně dostane na stříbrná plátna během příštího roku.

Ve stejnojmenné hře se ujmete vůdce bandy bojovníků, kterou budete postupně skládat a vylepšovat při putování po herním plánu, přesněji řečeno mapě jižních Čech. Výběr těch správných parťáků bude mít klíčový dopad na váš výsledek, protože někteří bojovníci poskytují nejisté hody kostkou, zatímco jiní toho sice zvládnou méně, ale vždy máte jistotu, že se hodí v boji nebo při vyjednávání. Autoři nás ubezpečují, že možností, jak skládat svoji družinu bude spousty a výrazně ovlivňují styl hraní při budování té nejproslulejší družiny pod sluncem.

Na mapě je pro hráče připravena řada událostí, bitev, měst, potulných mnichů nebo turnajových klání a budou plnit řadu úkolů, snažit se najít chuligány, na které jsou vypsané zatykače, dobývat hrady anebo bojovat o přízeň panovníků. Čekají tedy na nás rozhodnutí, komu dát přednost: zda Zikmundovi, Václavovi nebo prostému lidu anebo církvi? Pochopitelně může dojít i na přímý střet s ostatními hráči.

Jan Žižka: Desková hra by se na pulty obchodů měla dostat během prvního kvartálu příštího roku díky společnosti Albi – pochopitelně plně v češtině. Užít si ji budou mocí hráči s doporučeným věkem od 10 let v počtu 1 až 4 hráčů a jedna partie by měla zabrat okolo 45 minut. V tuto chvíli o hře není více informací k dispozici, ale jakmile autoři titul více ukáží, rádi vám na něj připravíme naše zevrubné preview a pokusíme se opět doplnit o zajímavé postřehy tvůrců.

Tags:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Mohlo by Vás zajímat také: