Říše her

Vše o deskových hrách na jednom místě…. to je Říše her

Město s výhledem na Zlatou bránu

V severní Kalifornii leží velice slavné město, které vždy tak slavné nebylo. Největší slávy se mu dostalo zřejmě po vystavení Golden Gate Bridge. Ikonického mostu poblíž úžiny Golden Gate, která je velice často zahalena mlhou, což podle nádherných fotografií mostu zní skoro nemožně. Krom slavného červeného mostu město proslavily i věznice Alcatraz a legendární lanové tramvaje. Ty se zachovaly pouze na třech linkách, ale ročně převezou více jak sedm milionů pasažérů. Modří již vědí! Ano, jedná se o San Francisco! To ale vždy tak oblíbené a navštěvované nebylo. Dokonce zažilo i velikou ránu v podobě silného zemětřesení a následných silných požárů. Během této katastrofy z roku 1906 zemřelo více než 3000 lidí a bylo zničeno téměř 80% stávajícího města. Bylo zapotřebí město opět postavit na nohy. Vybudovat ho z popela s pomocí těch nejlepších architektů. Architektů, v jejichž kůži se ocitnou hráči nové hry Dr. Reinera Knizii – San Francisco.

foto: reflex.cz

Hráči v rolích architektů se vrhnou na stavbu různých čtvrtí tak, aby byla zajištěna co nejlepší a nejrychlejší obnova zdevastovaného města. Při rekonstrukci pěti různých druhů čtvrtí budou muset dát pozor především na to, kolik si naberou práce. Té musí být tak akorát, aby je nezahltila, ale zároveň stačila tempu ostatních hráčů. Vzít si na triko spoustu projektů je sice fajn, ale v závěrečném hodnocení se bude brát ohled pouze na dokončené projekty. Hráči krom budov mohou budovat i infrastrukturu, jako jsou typické lanové tramvaje. Ty pomohou občanům SF s pohybem po městě, a hráčům k zisku co nejvíce odměn a uznání. Díky nim se mohou stát nejlepšími staviteli a vítězi hry.

foto: cestování–po–usa.cz

Hra je ještě v plenkách, a tak o ní není mnoho známo. Na konkrétnější informace si budeme muset ještě chvíli počkat. Prozatím mohu říct, že San Francisco by mělo stavět na otevřeném draftu mapových dílků, a následném umisťování v návaznosti na bodové hodnocení. Podobně jako třeba v Carcassonne. Vše by mělo doprovázet závěrečné bodování ovlivněné závěrečnými bonusy za splněné projekty. Jak jsem psal výše, za hrou stojí velice významný herní designér Dr. Reiner Knizia, kterého doplnil ilustrátor pan Roman Kucharski. Stavitelé od dvanácti let budou nové SF budovat zhruba hodinku v souboji dvou až čtyř hráčů. To vše můžeme zažít v češtině, díky oznámení lokalizace vydavatelstvím ADC Blackfire. San Francisco by mělo vyjít ve druhém kvartálu tohoto roku pod záštitou polského vydavatelství Rebel.

Tags:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Mohlo by Vás zajímat také: