Říše her

Vše o deskových hrách na jednom místě…. to je říše her

Malý, velký Gloomhaven bude v češtině

Je to pár měsíců, co jsme vás informovali o tom, že se na trh dostala menší a přístupnější verze hry Gloomhaven nesoucí podtitul: Jaws of the Lion. Původně tento titul byl vydán pro obchodní řetězec Target (něco jako Tesco), ale naštěstí pro nás se titul dostal i do všech ostatních obchodů. Gloomhaven: Jaws of the Lion je samostatně hratelná hra, příběhově zasazená před svého opulentního bratříčka Gloomhaven. Jak jsem zmiňoval, tato menší verze je mnohem přístupnější a krásně, ale především postupně vás zasvětí do všech herních mechanismů. Využívá k tomu knihu s příběhem, kde na každé stránce jsou uvedena pravidla pro daný scénář, a hlavně i s předtištěnou mapu. Je tedy snadné se ubránit spousty spoilerům, ale především do tak monumentální hry se postupně „dostat“. Možná škoda, že Jaws of the Lion nevyšlo dříve než samostatný Gloomhaven, protože mít v rukou onu krabici a studovat bezmála 50 stran návodu, může odradit nejednoho nadšence.

Jedinou otázkou tedy zůstávalo, zda se tato pecka dostane do českých luhů a hájů. A dnes nám společnost Albi potvrdila, že ANO. A hlavně plně přeloženou do českého jazyka, což mně udělalo nesmírnou radost a Albi má u mě (a věřím, že i u spousty dalších fanoušků) velké díky. Hra by se na český trh měla dostat během května příštího roku s názvem: Gloomhaven: Lví Chřtán. Koho tedy velikost Gloomhaven odrazovala, pro ně je Lví Chřtán určitě jasnou volbou, za kterou stojí samotný Isaac Childres.

Jedinou trošku smutnou informací, bylo sdělení, že Frosthaven (tedy samostatně hratelné pokračování Gloomhaven) nevyjde během léta příštího roku, ale až na konci roku 2021. Osobně jsem čekal, že hra v létě nevyjde, vzhledem ke spoustě restriktivním opatřením na celém světě kvůli COVID-19. Frosthaven bude ještě o něco větší, a tedy i mnohem náročnější na překlad a výrobu. Nicméně, věřím, že Gloomhaven: Lví Chřtán zaujme spousty hráčů natolik, že jim tento fakt vůbec nebude vadit.

Tags:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Mohlo by Vás zajímat také: