Lovec čarodějnic vs čarodějnice

V poslední den roku si pro nás vydavatelství REXhry připravilo poslední ohlášení loňského roku. To proběhlo jako vždy formou facebookového příspěvku a fotka příspěvku vyobrazuje děsivého lovce čarodějnic s mocnou čarodějkou. Jedná se o titul s názvem Pagan: Fate of Roanoke, což by se dalo volně přeložit jako – Neznaboh: Zkáza Roanoku. Pokud jste nikdy o Roanoku neslyšeli, pak vězte, že se jedná o tajuplný americký ostrov. Ten roku 1587 kolonizovalo 117 lidí, kteří zmizeli jako pára nad hrncem. Dodnes nikdo pořádně neví co se stalo. Ideální místo, kdy by se mohla ukrýt čarodějnice. A právě to je hlavní zápletkou hry. Mezi obyvateli je ukrytá čarodějnice, která plánuje provést ohavný rituál. Rituál tak mocný, že je v ohrožení celý ostrov. Jediný, kdo tomu může zabránit, je nebojácný lovec čarodějnic.

Pagan: Fate of Roanoke je asymetrická karetní hra přesně pro dva hráče, která zabere hráčům od dvanácti let zhruba hodinku. Každý hráč disponuje balíčkem padesáti karet, svou herní deskou a diskovými ukazateli vlivu. V krabici také najdeme více jak sto žetonů, desku vesničanů a jejich karty. Během přípravy se také musí provést jeden krok, díky kterému se jedná o dedukční hru. Čarodějnice zamíchá balíček karet, které odkazují na vesničany a jednu z nich si vylosuje. Tuto kartu smí vidět pouze ona, protože se jedná o vesničana, za kterého se skrývá. Jinými slovy, lovec čarodějnic musí přijít na to, který vesničan je čarodějnicí. Hráči se střídají na tahu, přičemž hru vždy začíná čarodějnice. Tah hráče je rozdělen na dvě fáze.

  1. Údržba – hráč stáhne zpět pěšáky, které použil v předchozím kole. Pěšáky představují kartonové žetony a fungují obdobně jako pracovníci v mechanismu známém jako worker-placement. Dále hráč provede efekty z obsazených karet, ale také z těch karet, jejichž efekty provést musí. Na konci této fáze odhodí karty z ruky tak, aby jich měl na ruce maximálně sedm.
  2. Akce – v této fázi hráč zahraje tři akce. To provede tak, že umístí tři své pěšáky na dostupná pole akcí. Ve hře jsou dva základní typy akcí. Jsou to akce vesničanů, kdy hráč umístí pěšáka na desku vesničanů a provede akci uvedenou na kartě dotyčného vesničana. Druhým typem je akce specifická pro každou postavu a hráč umístí pěšáka na patřičné pole své hráčské desky.

Takto se dvojice střídá na tahu, dokud nenastane jedna z následujících podmínek:

  • Čarodějnice úspěšně provede rituál.
  • Lovec zlikviduje třetího nevinného vesničana.
  • Lovec zlikviduje čarodějnici.
  • Lovec prověřil osm karet podezřelých.

V prvních dvou případech vítězí čarodějnice, v posledních dvou případech vítězí lovec.

Hru publikovalo v loňském roce vydavatelství Maldito games po úspěšné kickstarterové kampani. Kampaň byla zafinancována během dvacetičtyř hodin a vybrala více než sto tisíc euro. Designéry je duo Kasper Kjær Christiansen a Kåre Storgaard. O ilustrace se postaral Maren Gutt. Na závěr ještě doplním, že česká lokalizace zahrnuje i všechna doposud vyšlá rozšíření. Myslím si, že se máme na co těšit. Mě osobně se hra moc líbí. Jak téma, tak ilustrace lahodí mé představivosti a oku. Nezbývá, než si počkat na vydání hry a prověřit též její hratelnost.

Tags:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Mohlo by Vás zajímat také: