Říše her

Vše o deskových hrách na jednom místě…. to je říše her

Kingdom Come míří z obrazovek na stoly

Země mléka a medu zaplavuje krev… ujistěte se, že není vaše! Je to už deset let, kdy začali vývojáři z tehdy nového brněnského studia Warhorse pracovat na ultimátní realistické videohře Kingdom Come: Deliverance. Hru, jejíž příběh se odehrává v českých zemích na začátku 15. století, se podařilo po sedmi letech dokončit, vydat a sklidit zasloužený obdiv a ovace. Následovalo několik rozšíření, a po dvouleté pauze od toho posledního přichází novinka, desková hra Kingdom Come: Deliverance – The Board Game. Na jejím vzniku spolupracují videoherní studio Warhorse a deskoherní tvůrci Martin Řehořík a Jan Soukal z Boardcubatoru (Project L, Space Race).

Příběhová kooperativní RPG deskovka pro jednoho až čtyři hráče se má odehrávat ve stejném prostředí jako její videoherní sestra. O herních mechanikách zatím víme jen málo – že herní avataři budou mít žebříček dovedností, které mohou rozvíjet, a že kromě kostek bude velmi záležet na tom, jaká rozhodnutí hráči udělají. Podle nich se bude příběh vyvíjet dál, postavy, které se v příběhu objeví, si budou hráčovy volby pamatovat a na jejich základě různě reagovat. Hlídat průběh hry, pamatovat si rozhodnutí hráčů, ale také dokreslovat atmosféru událostí hudbou, zvuky i rozhovory bude mobilní aplikace. Herní partie o délce 90 až 150 minut má být vhodná pro deskovkáře od čtrnácti let.

Více informací o hře, ale také o případné lokalizaci, se zřejmě dozvíme až v příštím roce. Podrobnosti se objeví také v průběhu crowdfundingové kampaně na portálu Gamefound, která má předcházet vydání hry. Peněženky fanoušků Kingdome Come mohou prozatím odpočívat, protože deskovka půjde do prodeje nejdříve v roce 2023.

Tags:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Mohlo by Vás zajímat také: