Keep the Heroes out!

Minulý čtvrtek se na facebookové stránce Mindoku objevilo zajímavé oznámení nové hry, kterou připravují k vydání v české verzi.

Jedná se o hru, s níž se seznámili na veletrhu deskových her v Essenu.

Zahrát si ji může jedna až čtyři příšery ve věku od desíti let, a jedna hra by se měla vejít do hodiny.

„Hrdinové, raději k nám do podzemí ani nelezte, nečeká vás zde nic dobrého!“ křičí hráči v rolích nestvůr obývajících podzemí.

Ano.

Ve hře Keep the Heroes out se deskohráči ujmou rolí nestvůr, které si chtějí jen v klidu žít doma v jeskyních, prohrabávat se svými poklady a mít od všech pokoj.

Ale co čert nechtěl, do příbytků jim pořád někdo bez pozvání a zaklepání leze, courá se po jejich chodbách, nakukuje do místností a co je cenné, to ukradne. A když jim pan domácí jde domluvit, ať toho nechají, vrhnou se na něj bez výstrahy a s ostrými zbraněmi.

Na první pohled to vypadá na nádhernou hru s pěknými ilustracemi a krásnými jedinečnými figurkami příšerek. Každá příšera také hraje jinak. Jsou zde silné příšery bojující proti hrdinům, obránci kladoucí pasti a bránící poklady a také nestvůrky podporující tyto válečníky. Hráči se tak mohou rozhodnout jaký způsob hry je jim milý. Ale jedno je jisté. Všichni musí spolupracovat, aby svůj podzemní domov ubránili před nenechavci ze světa tam nahoře.

V Keep the Heroes out si hráči vylepšují svůj balíček karet, který jim umožňuje v průběhu jednotlivých kol zahrát akce jako je pohyb, útok, či sběr předmětů.

Ani hrdinové nejsou všichni stejní. Jako vždy se mezi nimi najde lučištník bojující na dálku, zloděj likvidující pasti příšer, válečník i čaroděj. A co víc. Celá hra je scénářová. Každý z dvaceti scénářů lze hrát samostatně anebo jdou spojit do jedné veliké kampaně.

Keep the Heroes out vyjde v průběhu příštího roku, tak se můžeme začít těšit.

Tags:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Mohlo by Vás zajímat také: