Říše her

Vše o deskových hrách na jednom místě…. to je říše her

Kaskádie

Napodobte přírodu a vytvořte úžasné scenérie plné divokého života

MindOk nám snad ještě letos přinese hru Kaskádie (Cascadia) od studia Flatout Games, která před rokem uspěla na Kickstarteru. Hra nás zavede do přírody pacifického severozápadu, svými jednoduchými pravidly neodradí žádného hráče a promyšleným systémem bodování, jež je jiné v každé partii, nabídne hodiny a hodiny stále nových herních zážitků.

Rodinná hra, jež je určena i pokročilým hráčům; i tak by se dala hra definovat. Pravidla hry jsou opravdu jednoduchá: v každém ze dvaceti tahů si hráč vezme zpárovaný dílek krajiny s žetonem zvířete z nabídky na stole a obojí připojí do své herní oblasti. Zásoba komponentů je slušná – 100 žetonů zvířat a 85 destiček prostředí/krajiny. Ve hře je celkem pět druhů zvířat a stejný počet typů terénu.

Sympatické je, že u hry s přírodní tématikou nenajdete plastové komponenty – vše je karton či (v případě žetonů zvířat) dřevo. Dřevěné žetony budou taženy skrytě z pěkného látkového sáčku. Dále – a zpět ke kartonu a papíru – hru doplňuje 25 žetonů šišek, 20 bodovacích karet + 1 pro rodinný režim, 5 startovních destiček a barevný bodovací zápisník.

Během závěrečného vyhodnocení získáte body za zvířata dle platných bodovacích karet, za počet držených šišek, za souvislé oblasti terénu a za co největší oblasti shodného biotopu. Milým bonusem hry Kaskádie bude i fakt, že se dozvíte pár informací o přírodě a zvířeně severoamerického kontinentu, čímž tato hra pokračuje ve šlépějích podobně tématicky cílených her jako Na křídlech či Mariposas.

Ve hře nechybí v poslední době oblíbený sólový mód hry a dvě úrovně rodinného režimu. Lákavou může být i možnost měřit a zaznamenávat si svůj vývoj v rámci herních partií z dlouhodobého pohledu, nebo využít předem sestavených scénářů a výzev pro jakékoli herní modely.

My se už těšíme, až si tuto krásně ilustrovanou a zpracovanou hru ošaháme a vyzkoušíme. Se svými dojmy se s Vámi jistě podělíme brzy po vydání. Na závěr se můžete podívat na (řádně orouškované) promo video z kampaně hry na Kickstarteru:

Tags:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Mohlo by Vás zajímat také: