Říše her

Vše o deskových hrách na jednom místě…. to je říše her

Jurský park bude i u nás!

České vydavatelství Mindok před nedávnem oznámilo nový přírůstek do svého herního portfolia. Jedná se o hru Dinosaur Island: Rawr ‘n Write, která zabodovala na deskoherním veletrhu v Essenu.

Budete si hrát na ředitele „Jurského parku”, plánovat rozmístění výběhů, plánovat mezi nimi stezky, pomocí kombinace DNA budete vytvářet nové druhy dinosaurů, také samozřejmě budete shánět finanční prostředky na svou zoo, a najímat speciální pracovníky, kteří vám pomohou svými schopnostmi zjednodušit chod vaší dino-zahrady.

Co by to bylo za zoo, kdyby pro návštěvníky chyběly nejrůznější atrakce a stánky s občerstvením. I o to se musíte jako správný ředitel postarat. Odměnou za vaši práci bude údiv návštěvníků dino-zoo, který se ukazuje na měřítku pro srovnání jednotlivých zahrad.

Ale pozor, nesmíte podcenit zabezpečení zahrady a veškeré hrozby musíte mít pod kontrolou, jinak dopadnete jako v tom filmu.

Dinosaur Island: Rawr ‘nWrite je hrou autorského tria Brian Lewis David McGregor a Marissa Misura. O grafickou stránku hry se postarali Kwanchai Moriya a Andrew Thompson.

Hru si můžete zahrát sami, nebo ve dvou až čtyřech hráčích, mělo by vám být alespoň deset let a na jednu partii si vyhraďte asi půl až třičtvrtě hodinky.

Hra Dinosaur Island: Rawr ‘n Write patří do skupiny kreslících her, kde si svůj postup zaznamenáváte do předtištěného archu papíru. Tato hra je však jedinečná tím, že kombinuje prvek házení kostkami a využívání jejich akcí, s prvkem umísťování získaných kostek na herní plán namísto figurek, a v neposlední řadě s prvkem hlavolamu v podobě zakreslování výběhů dinosaurů a zábavných atrakcí do prostoru zahrady.

A jak se hra ve stručnosti hraje?

Jeden z hráčů vylosuje předepsaný počet kostek a hodí je na stůl. Poté si hráči postupně kostky rozebírají a využívají akce, které padly. Můžou si vzít peníze, vylepšit zabezpečení zahrady, budovat chodníky, získat DNA či ji modifikovat na pokročilou verzi. Po rozebrání kostek začnou hráči své získané kostky pokládat na herním plánu, kde mají opět na výběr z následujících akcí: vybudovat nový výběh, stvořit nového dinosaura (což s sebou samozřejmě nese také určité hrozby), budovat chodníky od vchodů do zahrady k jednotlivým pavilonům, hledat a kombinovat DNA, získávat další finance, najímat spolupracovníky a zařizovat atrakce pro návštěvníky.

Na konci kola poté do své zahrady vpustí návštěvníky a změří jejich bezmezný údiv nad svými výtvory. Zvítězí ta dino-zoo, která získá po třech kolech nejvíce údivu.

No myslím, že se máme na co těšit, hra Dinosaur Island: Rawr ‘n Write slibuje spoustu zábavy.

A jaký bude její český název?

Zatím se to neví, na facebookových stránkách Mindoku momentálně probíhá soutěž o český název hry.

Co třeba Dinosauří ostrov: vrrrkyčmrky, nebo Dinosauří zoo: kresleno s láskou

Tags:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Mohlo by Vás zajímat také: