Říše her

Vše o deskových hrách na jednom místě…. to je říše her

Jedno či dvě rychlý kafe, prosím!

Kdo by neměl rád kávu. Roztodivné nestvůrky v Kavárně příšer ji doslova milují! Tuto novinku pro 2 – 5 hráčů, na náš trh přináší Loris Games. Jedná se tak o další lokalizovanou hru od francouzského vydavatelství Lumberjacks studios (viz novinka o hře Zlatá řeka).

Kavárna příšer je rychlá karetní hra, ve které hraje prim dedukce a taktika. Hráči se snaží získat co nejvíce káv v průběhu dvou kol. Nejdříve si všichni ze svých deseti karet připraví sedm karet odkrytě do přední linie a tři si dají zakrytě do zadní. Poté se hráči střídají na tahu a vždy zahrají doprostřed herní oblasti právě jednu kartu z přední linie jakéhokoliv hráče a ihned spustí efekt dané příšerky.

Na konci kola všichni odhalí své karty ze zadní linie a poté se vyhodnotí každá skupinka příšer uprostřed: kdo má nejvyšší počet od daného druhu příšer, přičemž ty schované v zadní linii se počítají za dva, dostane takové množství káv, jaký je počet nestvůr v dané skupince. Kdo má nejvíce šálků na konci druhého kola se stává vítězem.

Slibným aspektem hry je její krátká herní doba (cca 30 minut) a vysoká variabilita, díky různým efektům příšerek, kdy v každé hře použijete kombinaci pěti druhů nestvůr z celkového počtu dvanácti možných.

Tato zajímavě vypadající rychlovka je již k dostání v obchodech a pokud vás zajímá bližší pohled na hru, tak vězte, že chystáme v dohledné době recenzi.

Tags:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Mohlo by Vás zajímat také: