Říše her

Vše o deskových hrách na jednom místě…. to je Říše her

Je na vás, aby Hippokratův odkaz nezaniknul

Tento týden nám TLAMA games oznámili hru, na kterou se můžeme těšit na podzim letošního roku a půjde určitě o další zajímavý titul nesoucí název Hippocrates, na kterém pracovali společně Alain Orban a Laura Bevon.

Přesunete se do vzdáleného Řecka 370 př. n. l. na ostrov Kos. Právě zemřel Hippocrates, a tak nastávají jisté pochybnosti o trvanlivosti jeho lékařských aktivit. Jako jeden z jeho nástupců povedete tým lékařů s cílem zvěčnění léčby pacientů v chrámu Asclepios, jež je později znám jako první nemocnice v historii. Buďte správným Hippocratovým nástupcem a pracujte na své pověsti, aby za vámi přicházeli pacienti z celého Středomoří s nadějí na nejlepší léčbu.

Hra probíhá ve čtyřech kolech, přičemž každé kolo zahrnuje 5 fází:

1) Kalosorisma každý hráč vítá až tři pacienty ve své nemocnici. Všichni potřebují naléhavou pomoc, někteří však mohou být léčeni snadněji než ostatní. Je však třeba se ujistit, že pomáháte těm, kteří to nejvíce potřebují, abyste neztratili svou reputaci lékaře.

2) Pliromi musíte své lékaře odměnit, jinak budete riskovat jejich odchod.

3) Stratologisi – v této fázi se hráči snaží najmout nové lékaře a zakoupit lékárničky. Pokud hráč získá obojí, obdrží bonus.

4) Therapeia – tady bude čas na léčbu pacientů. Hráči musí pečlivě skládat hádanky a spojovat správné pacienty se správnými lékaři, aby maximalizovali svůj majetek.

5) Exis – hráči počítají body za vítězství a reputaci a připravují se na další kolo.

Hippocrates kombinuje několik herních mechanismů pro vytvoření vzrušujícího mixu, který vyzve každého hráče, aby se co nejlépe postaral o své pacienty a zkusil se stát Hippocratovým důstojným nástupcem.

Hippocrates bude středně náročná eurovka pro 1-4 hráče s doporučeným věkem od 12ti let, takže i sólisté si přijdou na své. Trvání jedné partie bude přibližně na 90 – 120 minut. Hra je jazykově nezávislá a bude obsahovat česká a anglická pravidla.

Eurovkáři, těšte se!

Tags:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Mohlo by Vás zajímat také: