Insert pro Pax Renaissance

vylepšete si hru s Kalkaredem

Nemáte rádi v krabici se hrou nepořádek? Chcete, aby hra po otevření krabice vypadala luxusněji? A hlavně, chcete přijít ke stolu a rovnou hrát, ne hledat v hromadě plastových pytlíků ten správný? Tak to si pořiďte insert. V této recenzi se na jeden takový podíváme zblízka: insert Kalkared pro Pax Renaissance (1. edici).  

Konečně je v krabici pořádek! Všechny komponenty Pax Renaissance uložené v
insertu Kalkared.

Pax Renaissance je velká hra v malé krabičce a byť má hezké a účelné komponenty (dřevěné šachové figurky mám vyloženě ráda), pokud skladujete komponenty v pytlíkách, vypadá po otevření vyloženě lacině. Nějaký ten insert zkrátka potřebuje. 

Tatáž hra, tytéž komponenty, ale místo insertu pytlíky. Hra je malá, jde to, ale pokud jednou držíte v ruce hru s insertem, nebudete chtít jít zpátky.

Insert Kalkared vám dorazí v šesti základních částech (černé barvy) a s jedním bonusem (žlutým, k němu později). Přibalen je i návod, jak vše naskládat do krabice a kam patří který typ komponentu. Na dílech insertu je sice při troše snahy patrné, že jde o 3D tisk, ale vypadají pěkně a bytelně, nikde z nich netrčí pověstné „3D chlupy“ a povrch má pěkný dekor včelích pláství. Vše má své místo a jednotlivé kusy insertu lze využívat nejen pro ukládání hry do krabice, ale i pro udržování pořádku během hraní. 

Jednotlivé části insertu.

Pojďme se ale podívat na jednotlivé součásti insertu. Největší „šuplík“ s víkem je určený pro dřevěné figurky a válce. Každé barvě příslušejí tři části: větší pro koně a dvě menší pro střelce a válce.

Otevřený „šuplík“ s figurkami. Každá barva má svou třetinu, vše najdete na první pohled.

Dvě přihrádky na karty jsou určeny pro karty východní a západní cesty (dva různé dobírací balíčky) a v krabici jsou od sebe odděleny menší hlubokou miskou na kostky hráčů a disky úpadku. Poslední z úložných částí insertu jsou dvě stejně velké mělké misky na floriny (herní peníze). Ty by ovšem jen tak položené na víku „šuplíku“ pro dřevěné figurky nedržely, a tady přichází ke slovu výše zmiňovaný bonus: mřížka na mapu. Také se vám při hraní Pax Renaissance stává, že zavadíte o stůl nebo o nějakou kartu mapy a zejména koncese a piráti letí bůhvíkam? Mřížka přiložená k insertu Kalkared to šikovně řeší – mapa zůstává pohromadě a komponenty na svých místech. Případné otočení karty není problém, mřížka zůstává otevřená. V krabici zároveň rozložená mřížka slouží jako stojánek na misky pro mince, takže vše pěkně pasuje a misky se v krabici nehýbou. 

Sestavená mapa v mřížce.

Insert pro Pax Renaissance je už mým druhým insertem Kalkared a jsem z něj nadšená. Oproti prototypu pro 7. kontinent je patrný značný posun v kvalitě materiálu a 3D tisku, tady je již kvalita profesionální. Při pouhém pohledu jsem se obávala, že při vertikálním skladování hry („na stojato“) budou vypadávat floriny, popř. kostičky. Nicméně poté, co jsem hru postavila, nevybíravě s ní třásla a dokonce lehoučce nadzvedla v této pozici víko, zůstalo vše na svém místě, takže i pro ukládání nastojato lze insert Kalkared doporučit. 

Pokud by Říše her měla ocenění pro inserty, získal by u mne insert Kalkared pro pax Renaissance ocenění dokonalý insert. Díky němu mám doma luxusní hru.

Poděkování

Za poskytnutí insertu na recenzi děkujeme společnosti Kalkared.

Insert můžete zakoupit přímo zde.

Tags:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Mohlo by Vás zajímat také: