Říše her

Vše o deskových hrách na jednom místě…. to je říše her

Hrdinové z Marvel United budou umět česky

Vydavatelství ADC BlackFire před několika dny oznámilo, že proplatí rychlokurz češtiny Iron Manovi, Hulkovi i Red Skullovi! Úspěšný kickstarterový titul, který loni podpořilo 21 tisíc fanoušků téměř třemi miliony dolarů, si tak užijeme v češtině zřejmě ještě letos před Vánoci.

S hrami z oblíbeného Marvel universa se v poslední době roztrhl pytel. V čem se tato na první pohled liší od ostatních, je vizuál. Zatímco hry Marvel: Splendor, Rukavice nekonečna nebo Champions doplňují kresby z již vydaných komiksů či plakátů, novince United vdechl jedinečný styl ilustrátor Edouard Guiton, který je mj. autorem vzhledu herní série Zombicide. Díky tomu vypadají marvelácké obrázky i plastové figurky roztomile a jednotně, takže není těžké se do nich na první pohled zamilovat.

Rychlá kooperativní hra Marvel United nenabízí nic jiného, než lákavou možnost stát se spolu s partou kamarádů některým z Marvel hrdinů a zmařit plány nejnebezpečnějších darebáků ve vesmíru. Základní hra nabídne rovnou tři z nich: fanatického Red Skulla, Ultrona s armádou dronů a „Tonyho“ Masterse alias Taskmastera. Každý z padouchů má své zločinecké plány a chová se (hraje) odlišně, což dělá hru rozmanitou. Znovuhratelnost umocňuje také volba lokací, ve které se bude bojovat. Ve hře je jich celkem osm a hráči z nich na začátku partie náhodně vyberou šest. Každá z lokací přináší do hry jiné funkce a možnosti.

Proti zloduchům stojí klaďasové Captain America, Iron Man, Black Widow, Captain Marvel, Hulk, Wasp a Ant-Man. Hrdinové provádějí akce prostřednictvím svého balíčku karet, které umožňují různé kombinace pohybu, boje a využití superschopností. Karty z ruky lze hrát v libovolném pořadí, ale je potřeba myslet strategicky. Každý hráč totiž jedná částečně na základě toho, co zahrál jeho spoluhráč před ním. Navazuje na to svým tahem tak, aby splnil své cíle a zároveň musí mít na paměti, že jeho tah ovlivní postup následujícího hráče. Jen vzájemná podpora zvyšuje efekt silných stránek jednotlivých hrdinů a týmová práce je klíčem k vítězství.

Hra je určena jednomu až čtyřem nenáročným hráčům od čtrnácti let. Herní doba je 40 až 60 minut. Spolu se základní hrou ADC BlackFire vydá také rozšíření Strážci Galaxie a Spider-Man. Doporučená maloobchodní cena základní hry bude 1 299, rozšíření pak 699 korun. Autory hry jsou Eric M. Lang (Bloodborne: The Card Game, Blood Rage, Rising Sun…) a Andrea Chiarvesio (Kingsburg, Hyperborea, Signorie…).

Tags:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Mohlo by Vás zajímat také: