Říše her

Vše o deskových hrách na jednom místě…. to je říše her

Hluboký vesmír na dosah… díky ALBI

Další novinka, která nám byla na Albi Game Day představena, je hra, jenž byla velmi úspěšná v kampani na Gamefound a to s částkou téměř 5 milionů dolarů od bezmála 29tisíc backerů.

Prozatím se jedná o hudbu vzdálené budoucnosti, protože se její vydání datuje až na první polovinu roku 2023. Mnozí z vás však zajisté už nyní vědí, že jde o počin od autorů příběhu hry i herních mechanismů Tainted Grail pod taktovkou Awaken Realms a ponese název ISS Vanguard. My se na něj můžeme těšit plně v češtině.

ISS Vanguard je velká kampaňová hra přinášející na naše stoly epickou sci-fi ságu. Hráči se zde stanou vůdci první lidské průzkumné výpravy do hlubokého vesmíru. Každý z nich se ujme role jedné ze čtyř možných sekcí – technické, bezpečnostní, výzvědné či výzkumné. Na planetách budou veškeré důležité interakce vyhodnocovány za pomoci hodů kostkami. S plněním akcí se pojí riziko, které lze částečně ovlivňovat volbou druhu a počtu kostek. Účastníky mise zde budou čekat neobvyklé lokace, podivné artefakty, mimozemské formy života a další. Pro posílení atmosféry hry bude možné použít mobilní aplikaci obsahující dabing a soundtrack.

Po průzkumu planety se všichni vrací na ISS Vanguard a zahájí se palubní fáze, která se odehrává v palubním deníku. Půjde o unikátní herní komponet, který se skládá i z příběhových setkání, ty jsou často napsané ve formě akčních dialogů mezi postavami. Stav lodi se bude sledovat za pomoci několika ukazatelů zachycujících morálku, body výzkumu, výrobní kapacitu a dalších veličin. Objevy, kterých na planetách bude dosaženo, pak zpřístupní různá vylepšení ovlivňující celou loď. Tu si budou v průběhu příběhu hráči přizpůsobovat k potřebám pro další průzkumy nekonečných záhad vesmíru.

Hra bude pro 1-4 hráče s doporučeným věkem od 14ti let s herní dobou 90-120 minut. Na nás v redakci oznámení na ISS Vanguard udělalo dojem a už se na ni vážně těšíme. Doufejme, že bude herní zážitek neméně zajímavý jako promo video a naše očekávání budou nakonec naplněna.

Tags:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Mohlo by Vás zajímat také: