Říše her

Vše o deskových hrách na jednom místě…. to je říše her

Harmonizujte své čakry

Ano, přiznávám, že nadpis této novinky může na někoho působit, že je článek určen pro jiný web než fanouškovský deskohrní deník. Zároveň se rovnou omlouvám všem, kteří se této oblasti věnují, pokud v textu najdou nevhodně zvolený slovní obrat, protože jsem si k vědomému ovládnutí svých čaker nikdy nevěnoval. Ale pojďme si říci, jak se dají skloubit čakry na straně jedné a deskové hry na straně druhé. Výsledkem je abstraktní titul Chakra, jehož autorem je Luka Krleza a o grafické provedení se postaral Claire Conan. K jedné partii mohou usednout 2 až 4 hráči s doporučeným věkem od 8 let a délka jedné hry by se měla pohybovat okolo 30 minut. Co je však potěšující pro neangličtináře je skutečnost, že společnost Pygmalino nám tuto hru přinese během září plně v češtině pod českým názvem Čakra.

O co ve hře půjde? Pochopitelně hlavním cílem bude harmonizovat čakry a uvolnit negativní energii. Přeloženo do řeči deskové hry to znamená, že každý hráč dostane individuální desku znázorňující sedm čaker, které je zapotřebí naplnit drahokamy symbolizující energii proudící v těle. K úspěšnému získání bodů je potřeba co nejlépe sladit každou ze svých čaker. To se děje umístěním tří drahokamů příslušné barvy do každé z čaker. Jakmile má některý hráč úspěšně pod kontrolou pět ze svých čaker, odehraje se poslední kolo a jde se bodovat.

Abstraktních deskových her je na trhu poměrně dost, proto jsem zvědav, zda se povede tomuto zajímavě vypadajícímu titulu prosadit, obzvláště, když se jej dočkáme díky společnosti Pygmalino plně v češtině. Jak to dopadne se určitě dozvíme již za pár týdnů a věřím, že i my v redakci se ponoříme do harmonizování čaker, tedy alespoň v deskoherním podání a přineseme vám recenzi na hru Čakra.

Tags:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Mohlo by Vás zajímat také: