Říše her

Vše o deskových hrách na jednom místě…. to je říše her

Hacknutí mysli

Naše redakce by se s vámi chtěla podělit o jednu z novinek v deskoherním světě. Abych byl přesnější, jde o novinku na kickstarteru, o odlehčenou strategickou karetní dvojkovku s jednoduchým názvem Mindbug. Do konce kampaně zbývá jedenáct dní a prozatím jí podpořilo přes čtyři tisíce backerů a vybrala již téměř sto padesát tisíc dolarů. Tato novinka plná hybridních bytostí oplývající krásnými ilustracemi si zakládá na své jednoduchosti. V podstatě žádný setup, žádná disbalance herních balíčků a rychlá herní doba. Na závěr představení hry doplním, že autory herních mechanismů jsou pan Skaff Elias a pan Richard Garfield. Pan Garfield stojí za spoustou her úspěšných her jako jsou Roborally, Vládci Tokya, nebo další karetka Magic: TG. Díky tomu je silným tahákem celé kampaně a měl by být též zárukou kvality. Hra je koncipovaná jako dvojkovka pro hráče od osmi let, s herní dobou mezi patnácti a dvaceti pěti minutami. V balení najdeme 52 karet (63×88) a pravidla.

Mindbug má velice jednoduchá, až primitivní pravidla. Ještě jednodušší je setup, kdy si každý hráč lízne ze společného dobíracího balíčku pět karet a poté dvě karty Mindbugů. Tím je příprava hotová a může se přejít k samotnému hraní. To se skládá z hraní karet a útoku na soupeře jednou z bytostí. Jakmile hráč zahraje kartu, ihned si dolízne novou, aby měl neustále na ruce pět karet. Jeho soupeř se musí rozhodnout, zda zahraje Mindbug či nikoliv. Pokud ho nezahraje, vyhodnotí efekt karty hráč který ji vynesl a uloží si ji do své herní oblasti. Pokud Mindbug zahraje, kartu soupeři ukradne, umístí ji do své herní oblasti a efekt vyhodnotí sám. Následuje druhá z možností – útok na soupeře. Hráč na tahu zaútočí jednou bytostí ze své herní oblasti. Napadený se může rozhodnout, zda se bude bránit, nebo přijde o život. Pokud se bude chtít bránit, pošle do boje jednu kartu ze své herní oblasti a tím se vyhne ztrátě života. Každá z bytostí má ve svém levém horním rohu uvedenou sílu. Bytost s nižší hodnotou je poražena a putuje na odhazovací balíček. Hra končí v okamžiku, kdy jeden z hráčů přijde o poslední třetí život.

Mindbug je graficky nádherně zpracovanou hrou, za což můžeme poděkovat umělci Denisu Martynetsovi. Dle tvůrců není ve hře žádná slabá karta a právě díky tomu bude hra výjimečná, stejně jako rozhodnutí, kdy zahrát Mindbug a ukrást tu nejmocnější bytost. Pokud máte zájem a hra vás zaujala, můžete zde tvůrce podpořit, nebo si třeba jen načíst více informací.

Tags:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Mohlo by Vás zajímat také: