Říše her

Vše o deskových hrách na jednom místě…. to je říše her

Galaxy trucker se dočká nové edice

Když v roce 2007 společnost CGE debutovala s originální hrou Galaxy trucker, asi jen málokdo předpokládal, že o čtrnáct let později o ní bude stále takový zájem, aby se opětovně dočkala nového vydání. A přeci, je to tady! Tato, dnes si již troufám říci, nehynoucí klasika od Vlaady Chvátila, se letos na podzim vrátí na pulty obchodů v nové edici s předělanou grafikou a to díky spolupráci REXher s výše zmíněným CGE.

V Galaxy trucker se 2 – 4 hráči vydají na cestu vesmírem se svou narychlo postavenou vesmírnou lodí, s cílem si vydělat co nejvíce peněz. Hra je rozdělena na dvě části.

V té první se všichni hráči souběžně v reálném čase doslova přehrabují v hromadě dílků, ve snaze pro sebe uzmout ty nejlepší součástky pro svůj výtvor. Jednotlivé dílky mají různá pravidla k umisťování a navíc, hráč potřebuje tak nějak od všeho trochu, ale čas je neúprosný.

Po chvíli tedy hra přejde do druhé části, ve které dojde k vyhodnocení vašeho letu. Cílem je sice získat co nejvíce zboží, které následně zpeněžíte za kredity (vítězné body), ale po pravdě, spíše jde o to doletět. Po cestě na hráče totiž čeká spoustu překážek, které mohou napáchat na lodi nejednu škodu.

V nové edici se krom nových ilustrací také dočkáte hlavně následujících změn:

  • Nové varianty kratší hry, kdy se namísto tří etap odehrává pouze jedna (cca na 20 minut). Pro pokročilejší hráče je stále dostupná klasická hra, cca na 60 minut.
  • Více dílků součástek
  • Nově vybalancovaných karet letu
  • Menšího rozměru krabice a nižší doporučené ceny.
Tags:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Mohlo by Vás zajímat také: