Říše her

Vše o deskových hrách na jednom místě…. to je Říše her

Fox in the box příští rok vydá asymetrickou řež Crescent Moon´

Pokud jste fanouškem asymetrických her, jako je například Root, neměli byste minout ohlášenou novinku od společnosti Fox in the box. Ta na naše stoly v příštím roce přinese lokalizovanou verzi asymetrické hry Crescent Moon. Jejím autorem je ne příliš známý Steven Mathers, vydavatelstvím Osprey games. Hra by se měla objevit na pultech obchodů v příštím roce.

Jak jsme již uvedli Crescent Moon je asymetrická hra určená pouze pro 4 a 5 hráčů. Právě takto striktně dané omezení počtu hráčů budí mezi hráči rozčarování, na druhou stranu by měla být právě pro tento počet vybalancovaná. Podle vydavatele hra zabere něco kolem 150 – 180 minut a je určena hráčům od 14 let. O mírně vyšší obtížnosti hovoří rating na BGG, který aktuálně udává 3,38 bodů. Hra je založená na diplomacii a neskrývá inspiraci hrou Chaos in the Old World.

„Pět frakcí zápolí na velmi malé mapě v poměrně krátkém herním čase (hra se hraje na 3 nebo 4 kola, přičemž každý hráč v jednom kole provede 4 akce – v kratší variantě tedy musí vše stihnout během 12 akcí). Ve hře dochází k velmi intenzivním střetům,“ popisuje průběh hry nakladatelství Fox in the box.

Co se týče asymetričnosti, nejde zde pouze o drobné úpravy v přípravě nebo v počtu a typech jednotek. Některé frakce mají vlastní jednotky, jiné musí za smluvní ceny najímat žoldáky. Některé frakce pak tahají za nitky na územích se svým vlivem, kde se mohou zapojovat do soubojů jiných. Sultán pak ovládá svoje karty schopností a buduje menší osady a města, čímž zvyšuje výnos z území sobě i spoluhráčům.

Samo vydavatelství Fox in the Box varuje, že se rozhodně nejedná o hru na jedno zahrání, ale naopak o lásku, která zraje jako víno a sílí s každou zahranou hrou.

Tags:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Mohlo by Vás zajímat také: