Říše her

Vše o deskových hrách na jednom místě…. to je říše her

Dotisk hry Caverna: Sedláci z jeskyní

Ale to je moc příjemné překvapení, přesněji řečeno oznámení. Stojí za ním společnost MindOk, která nás informovala, že se můžeme letos na podzim těšit na dotisk hutné strategie Caverna: Sedláci z jeskyní, což je jedna z nejlépe hodnocených her, jejímž základním herním mechanismem je worker placement, tedy rozmísťování dělníků (v případě této hry trpaslíků). Autorem hry je Uwe Rosenberg, kterého můžeme znát z titulů, jako Nova Luna nebo Agricola (Caverna: Sedláci z jeskyní jsou jejím nástupcem). Pro doplnění základních údajů vězte, že hra je určená pro 1-7 hráčů s doporučeným věkem od 12 let a jedna partie zabere okolo 2 hodin.

Na počátku hry se chopíte jedné trpasličí rodinky (přesněji řečeno jednoho fousatého farmáře a jeho choti), abyste si zvelebili svoji jeskyni. Budete muset poměrně dost kutat v horském masivu a rozšiřovat prostory pro ubytování. Přeci jen, vaše potomstvo chce mít svoji vlastní místnost pro sebe. Pochopitelně zemina před vaší jeskyní čeká také na vaši péči. Musíte pěstovat různé plodiny, kácet stromy, chovat zvířata apod. A to vše činíte , abyste dosáhli co nejvíce prosperujícího zemědělského hospodářství.

Caverna: Sedláci z jeskyní vynikala taktéž velmi kvalitním zpracováním v podobě dřevěných figurek zvířat apod. Tohle je další z řady parádních oznámeních, které nám MindOk naservíruje na pulty obchodů plně v češtině během letošního podzimu.

Tags:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Mohlo by Vás zajímat také: