Říše her

Vše o deskových hrách na jednom místě…. to je říše her

Dokutálej klubíčko k bodům (a kočičce)

REXHry nám ještě před Vánoci oznamují další rychlou hru Thread Count od tvůrce Moritze Dresslera a grafika Christian Opperera. Můžete čekat rychlou minihru, opravdu jen na pár minut, pro dva až šest hráčů ve věku 8 a více let. Základem hry je bloček hracích plánů/papírků, tužka a šestiboká kostka.

Hráči si hází kostkou a na základě výsledku hodu kreslí trasu klubíčka na svůj papírek. Úkolem hry je protáhnout klubko vlny skrze hrací plán ze startovní pozice ideálně až ke kočičí tlapce. Cestou bude klubko potkávat poházené ponožky, papírové vlaštovky a myšky. Za každý ulovený kousek si zaškrtnou dané políčko a získají za ně body.

Jakmile některý z hráčů nasbírá sadu všech tří předmětů, spustí tím časovač, který odměří čas do konce hry. Ten se řídí opět výsledky hodu kostkou. Během finálního hodnocení získají hráči body za posbírané předměty, za zkompletované sady těchto předmětů a za případné dosažení cíle v podobě kočičí tlapky. Záporné body získají za každý potkaný a převrhnutý porcelánový hrnek.

Thread Count je ideální zpestření krátkých časových úseků, kdy se potřebujete zabavit něčím jednoduchým, zábavným s trochou strategie. S minimalistickým balením i výčtem komponentů se bude jednat o kapesní dárek v podobě hlavolamové hry se systémem roll-and-write, nebo-li hoď kostkou a piš/maluj.

Tags:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Mohlo by Vás zajímat také: