Říše her

Vše o deskových hrách na jednom místě…. to je říše her

Deštný prales u vás doma

Do našich obýváků se pomalu vkrádá podzim a s ním přichází i nepříjemné sychravé počasí. Hráči však nemusí zoufat, protože již v říjnu mohou před tímto obdobím alespoň na chvíli utéci do tropického pralesa v Amazonii. Hru se stejným názvem (v originále Canopy) totiž na náš trh v kompletní lokalizaci přinese MindOK.

Amazonie je primárně určená pro dva hráče, ale nabízí i varianty pro 1, 3 a 4 hráče. V této karetní rychlovce každý hráč utváří svůj deštný prales. Hráči se střídají ve výběru jednoho z dostupných balíčků na který se mohou podívat a rozhodnout se, zda si z něj vezmou všechny karty, které si následně přidají do svého pralesa, nebo jej vrátí. Na vrácený balíček se však poté přidá jedna karta, čímž může být atraktivnější volbou pro soupeře.

Hráči se snaží získávat co nejvíce živočichů a rostlin, ale v balíčcích se také může objevit nebezpečí v podobě požárů, sucha či nemocí. Je tak nutné vybírat obezřetně.

Karty už od prvního pohledu nabízí nejen kvalitní ilustrace, ale i doprovodný text, díky kterému se můžete něco o místní fauně a flóře přiučit. Překlad této hry je tedy velmi potěšující záležitostí a my už se na říjen těšíme.

Tags:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Mohlo by Vás zajímat také: