Říše her

Vše o deskových hrách na jednom místě…. to je říše her

Děsivá cesta na palubě zaoceánského parníku ve hře Nevyzpytatelní

Kdyby nebylo drobných teaserů, tak bychom mohli říct, že to přišlo jako blesk z čistého nebe. O čem, že je řeč? Fantasy Flight Games (FFG) dnes do světa vypustili informaci o zbrusu nově chystané hře nesoucí v originále název Unfathomable, která je vhodná pro 3 až 6 hráčů. Pořádným hardcore znalcům deskových her bude stačit, když zmíním, že jde de facto o reskin Battlestar Galactica v lovecraftovém podání ve stylu Arkham Horror. Na pultech obchodů v českých luzích a hájích tento titul hledejte pod názvem Nevyzpytatelní, protože společnost ADC Blackfire nám tuto temně vypadající hru přinese plně v češtině.

Pojďme se podívat na to, co lze od Nevyzpytatelných čekat více. Vše mohlo být naprosto idylické, až romantické. Píše se rok 1913 a zaoceánský parník Atlantika je již druhým dnem na své cestě do Bostonu v Massachusetts. Nic netušící pasažéři si užívají cestu plnými doušky. To však netuší, že mají v patách, těsně pod vodní hladinou, temné stíny, kteří každou noc pomalu a nenápadně sužují mysli cestujících na palubě lodi. A když je objevena mrtvola, vedle níž jsou spatřeny známky zvláštního rituálu, začne všude okolo panovat strach a panika.

Přesně takto by se dala popsat startovní premisa hry v níž jsou vaše přidělené identity skryty před ostatními hráči. Pochopitelně, většina z vás se bude chtít s parníkem dostat až do Bostonu, zatímco jiní hráči mají úplně jiné úmysly. Jsou to vyslanci temných sil z hlubin vedených Matkou Hydrou a Otcem Dagonem snažících se provést sabotáž přímo na parníku a potopit jej na dno oceánu. Je tedy zřejmé, že se můžeme těšit na večer, při kterém budeme celou dobu v nejistotě, kdo reprezentuje zlořády a kdo nebohé pasažéry, jenž se snaží, aby Atlantika neutrpěla příliš velké škody a pečlivě spravují čtyři klíčové zdroje lodi. Všichni sdílejí stejný fond zdrojů a cestující mají za cíl jej opečovávat, zatímco zrádci se jej snaží nenápadně vyčerpávat.

Jak je zvykem u Arkham Horror her, na konci kola nás čeká fáze mýtů, která je v Nevyzpytatelných reprezentována kartami mýtů, jenž postaví před celou skupinu zkoušku. Některé tyto krizové scénáře vyžadují volbu mezi ohrožením cestujících nebo oněch hýčkaných zdrojů, zatímco jiné vyžadují zkoušku dovedností, při jejichž selhání může dojít na katastrofální důsledky. Tyto testy probíhají tak, že hráči odloží na společnou hromádku karty dovedností z ruky lícem dolů. Vše se pečlivě zamíchá a vyhodnotí, zda skupina přispěla dostatek požadovaných dovedností či nikoliv. Zde je očividná příležitost pro zrádce, aby sabotovali úsilí cestujících a přivodili zkázu lodi.

Osobně mám hry inspirované Howardem Philipsem Lovecraftem moc rád a Nevyzpytatelní vypadají velmi slibně. Možná by se ještě slušelo zmínit, že dějová linie se odehrává o pár let dříve, než události známé z deskové a karetní hry Arkham Horror, čímž autoři zdůvodňuji příchod zbrusu nových postav, které jsme doposud nemohli nikdy spatřit, jako například kapitána Kailani Tatopu a mnoho dalšími, které nám FFG teprve postupně představí.

Nevyzpytatelní se na pultech obchodů objeví ve světě již v září letošního roku. Českou verzi nám ADC Blackfire nadělí pod stromeček. Čeká nás tedy ještě mnoho měsíců, než se nám hra dostane do rukou, abychom si ji mohli pořádně zahrát, ale vězte, že se vám budeme snažit čekání ukrátit našim zevrubným preview článkem, jak budeme mít více informací k dispozici. No a jestli jste zvědaví a chtěli byste vidět obsah balení, tak si do diářů poznačte 16. června, kdy na Youtube kanálu FFG bude ke shlédnuti unboxing a bezesporu dojde i na utroušení nových střípků informací.

Tags:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Mohlo by Vás zajímat také: