Další šílenost od Exploding Kittens

Přiznejme si to, ve správné partě lidí máme rádi pořádný párty hry! Stálici v podobě Výbušných koťátek od Blackfire jistě není nutné zdlouhavě představovat. Z dílny Výbušných koťátek nám přibylo ale mnoho a mnoho dalších her. Začněme například u hry Bum Bum Burrito. Hra, která je známá tím, že po sobě házíte molitanová burrita (mňamka). Dále ze stejného soudku k nám dorazila hra Bum Bum Avokádo, kterou bylo možné hrát samostatně, ale i v kombinaci s mexickou pochoutkou burittem. Podobnou grafiku najdete i ve hrách, jako jsou Mocichtiví mazlíci, Medvědi vs. mimina, Souboj vombatů atd.

Nyní přichází na řadu hra, kde je cílem trefit vašeho spoluhráče. Tentokrát ale veškeré jídlo necháme ve spižírně a v lednici. Hrou je totiž Tas svůj meč a neuteč. Snažila jsem se zjistit, zda se i na této hře podílel známý ilustrátor Matthew Inman. Ale bohužel se nezadařilo. Hra dokonce v tuto chvíli ani není uvedená na webu BoardGameGeek.

Představujeme vám úplně první karetní hru od tvůrců Výbušných koťátek a Bum Bum Burrita se šermířským soubojem pomocí mečů, ve které se hráči hádají o karty a tyto hádky řeší údery pěnovými meči… Přesně tak. Jako dospělí.

Princip hry je snadný, jde vám o to sesbírat tři shodné karty. Pokud se stane, že potřebujete stejnou kartu, jako jiný hráč, musíte o ní bojovat!

Doprostřed stolu položte hromádky karet. Podívejte se na ně a rozhodněte se, kterou chcete. Ve stejnou chvíli se začne odpočítávat a hráči ukáží na vybraný balíček. Pokud jste jediní, kdo ukázal na hromádku, získáváte všechny karty. Pokud je vás více, budete o ní muset soupeřit za pomoci mečů.

Boj má jasná pravidla. Ta jsou popsaná vždy na hromádce karet, o kterou bojujete. Dále pokračujete ve hraní, dokud jeden z hráčů nebude mít před sebou tři sady stejných karet. Ten se pak stává vítězem.

My sami zkoušeli hrát Bum Bum Burrito v bytě. No nebudu vám lhát, nebyl to úplně nejlepší nápad. Proto i tuto hru doporučujeme ven k pěkné letní grilovačce. Hezky nám to i vyjde, hra je naplánovaná na dvacátého osmého června.

Tags:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Mohlo by Vás zajímat také: