Další opravdu legendární videohra se dočká deskové verze

Metal Gear Solid je ikonickou videoherní sérií, kterou vytvořil Hideo Kojima a kterou vydala společnost Konami. První hra ze série byla vydána v roce 1987 na platformě MSX2 pod názvem Metal Gear. Tato série se stala jedním z nejvýznamnějších příkladů žánru stealth akce, jenž klade důraz na tichý postup a strategické myšlení namísto přímého boje. Příběh série se točí kolem elitního vojáka s kódovým jménem Solid Snake, který je pověřen zneškodněním nukleárních zbraní a poražením teroristických organizací. Hlavními prvky her jsou komplexní příběh, inovativní herní mechaniky a ikonické postavy jako Big Boss, Revolver Ocelot nebo Raiden.

Jak jsem zmínil, série se vyznačuje hlubokým příběhem, jenž zkoumá témata války, genetiky, politiky a technologie. Každý díl přináší nové zvraty a objevuje nové aspekty univerza Metal Gear, což hráčům poskytuje bohatý a dynamický herní zážitek. Metal Gear Solid se stal kulturním fenoménem, inspiroval řadu dalších médií a získal si věrnou základnu fanoušků po celém světě.

A právě toto univerzum se dočká i deskové hry. Metal Gear Solid: The Board Game je adaptací této slavné videoherní série. Hra je kooperativní a zaměřuje se na stealth akci, přičemž se hráči ujímají rolí ikonických postav, jako jsou Solid Snake, Meryl Silverburgh, Otacon a Gray Fox. Hra obsahuje detailní miniatury těchto postav, což přispívá k autentickému zážitku. No prostě taková klasika od společnosti CMON.

Tento titul nabízí celkem čtrnáct misí zahrnující i známou kampaň Shadow Moses a několik misí zaměřených na souboje s bossy. Každá mise vyžaduje spolupráci mezi hráči, aby mohli úspěšně splnit úkoly a vyhnuli se nepřátelům. Herní mechaniky zahrnují skryté pohyby, odstraňování stráží, hackování systémů a využívání speciálních schopností jednotlivých postav. A mimochodem z dostupných obrázků je patrné, že dojde i na používání krabic.

Dobrou zprávou pro české fanoušky je, že hra bude dostupná i v češtině díky vydavatelství Blackfire. Resp., při pohledu na webové stránky hraj.cz nevím, jestli došlo na nějaké oficiální oznámení, které mi uniklo, ale při pohledu právě na tuto webovou stránku, která je oficiální stránkou Blackfire, jsem byl poměrně pozitivně překvapen. Datum vydání je tedy ještě v nedohlednu, ale už samotný fakt, že se něco takového pro hráče z místních luhů a hájů připravuje, je super zprávou.

Tags:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Mohlo by Vás zajímat také: