Říše her

Vše o deskových hrách na jednom místě…. to je říše her

Další kooperativní hororovka Cthulhu: Death May Die

Zešílet, přijít o rozum nebo zblbnout? Jedině tak se dají porazit démoni? Kooperativní fantasy hororová hra, ve které téměř šílení vyšetřovatelé společně bojují s prastarým a jeho přisluhovači. Ve hře naleznete několik příběhových herních map spolu s akcemi s různých epizod. Cthulhu: Death May Die je pro 1 až 5 hráčů na cca 120 minut.

Připravte příběhovou mapu s figurkou prastarého a příslušné karty. Hrdinové mající každý svou desku se stupnicemi zdraví, stresu, speciální schopností a příslušnou figurkou si hráči položí před sebe. Aktivní vyšetřovatel vždy provádí několik činností ve svém kole. Postupně. Akce pohyb, boj či odpočinek, dále plnění úkolů pro danou epizodu a vytažení karty mithos na niž se nalézá jedna z těchto tři událostí: vyvolání prastarého, speciální efekt a vyvolání nepřátel. Na konci aktivní hráč vyhodnotí svoje tahy. Jestliže je v lokalitě sám provede šetření se ziskem předmětu či společníka, avšak narazí-li na protivníka. spustí se řež. Boj a další některé efekty probíhají za pomocí kostek se symboly úspěchu a příčetnosti. Se třemi kartami vyvolání prastarého tento přichází do hry a s ním i jeho efekty. Pozor, už ho tu máme a netváří se přátelsky. No a co bys čekal kytku a potřesení rukou? Hrdinové nesmí přijít o příčetnost, nicméně částečně šílení mohou vylepšit speciální schopnost. Příčetnost se nedá získat zpět. Konec hry. Hrdinům se podařilo porazit síly zla. Výhra prastarého nastane, jestliže vyšetřovatelé zešílí nebo zemřou. Případně podaří-li se prastarému projít příběhem, až na konec, aniž by byl zastaven.

Tento děsivě napínavý titul nám přinese společnost REXhry v českém jazyce v příštím roce. Šílená přemožitelka démonů, to zní vskutku dobře, co myslíte? Už se těšíme na další informace.

Tags:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Mohlo by Vás zajímat také: