Čarokrásná kniha

MindOK na svých facebookovských stránkách představil úžasně vypadající hru s původním názvem WONDER BOOK. Zatím pro ni hledají vhodný český název, ale nabídli prozatímní název ČAROKNIHA. Pokud s názvem nesouhlasíte, můžete se zapojit do jejich soutěže a vymyslet lepší název. Odměnou vám bude jedno vydání této krásně vypadající hry.

ČAROKNIHA, nebo chcete-li WONDER BOOK je vzhledem ke koncepci hry perfektní název. Hlavní tvář hry tvoří kniha. Kniha, která není tak úplně obyčejná, protože se jedná o 3D leporelo. Pokud otevřete její stránky, objeví se trojrozměrné kulisy, po kterých se můžete a musíte pohybovat figurkami čtyř hlavních hrdinů. Stejně jako jsou oni kamarádi, budete i vy jako hráči, jelikož se jedná o kooperativní zábavu. Parta těchto mladých dobrodruhů se vydává do bájné říše Oniria. Do světa starověké dračí civilizace. Právě kniha jim slouží jako magický portál a vstup do této říše.

Pravidla nejsou nikterak složitá a jedná se o přístupnější hru, můžeme říct rodinou hru. Děj a hra samotná je rozdělena do šesti kapitol a každá má svůj konkrétní balíček karet a drobnou úpravu pravidel. Také se dozvíte, proti komu budete stát a jak ho porazit. Jinými slovy s každou další kapitolou budete objevovat nový a nový herní materiál, ale také se budete posouvat v ději.

Každý hráč může ve svém tahu provést tři akce. Mezi nimi můžu jmenovat například pohyb, boj za pomoci unikátních schopností hrdinů a interakci s prostředím knihy. Jakmile hráči odehrají své tahy, je na řadě speciální karta zastupující zlo, která řídí chování vašich protivníků. Hra se díky tomu neustále mění a stále děláte něco nového. Můžete zkoumat prostředí leporela, bojovat s bossem, řešit hádanky a rébusy, nebo si zahrát vedlejší minihru. V tomto příběhu je možné vše!

Za WONDER BOOK stojí dvojice autorů: Martino Chiacchiera a Michele Piccolini a o grafickou tvář se postarali: Dario Cestaro, Miguel Coimbra. Pro doplnění základních údajů zmíním, že hra je určená pro 1 až 4 hráče, s doporučeným věkem od 10 let a jedna partie zabere okolo 90 minut. Předpokládám, že vydání se dočkáme až během příštího roku.

Pokud by vás zajímali nějaké pohyblivé obrázky, můžete se podívat na teaser.

Tags:

One Reply to “Čarokrásná kniha”

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Mohlo by Vás zajímat také: