Říše her

Vše o deskových hrách na jednom místě…. to je Říše her

Brazílie hledá císaře

„Posílám své nejvřelejší pozdravy, šlechetní hráči. Doufám, že vás tento dopis zastihne ve zdraví a dobrém rozpoložení. Jsem přesvědčen, že se k vám již donesly zvěsti o nečekaném objevu Nového světa. Je vám souzeno sehrát svou roli v této nové kapitole dějin.“

Takto vítá Petr II. Brazilský zájemce o novou civilizační deskovou hru Brazil: Imperial, kterou na český trh v lokalizované podobě přinese na jaře příštího roku vydavatelství TLAMA games.

Zdroj: TLAMA games

Již nyní se můžeme těšit na bohatě ilustrovanou euro hru, která kombinuje principy 4X – eXplore, eXpand, eXploit a eXtermintate (prozkoumávej mapu, rozšiřuj svůj vliv, využívej zdroje a zlikviduj soupeře) a eurovky, což je typ hry s nízkým podílem náhody. Hráči své strategické dovednosti prověří nad modulární mapou, která se skládá z oblíbených hexů. Hexy jsou spojené do menších celků a ty se různými způsoby přikládají k sobě tak, aby vytvořily mapu jednotlivých scénářů. V základu jich hra nabídne osm plus jeden pro sólovou hru. Další scénáře se objeví na stránkách vydavatele ke stažení.

Zdroj: TLAMA games

O vládu nad Brazilií mezi 16. a 19. stoletím budou soupeřit až čtyři hráči. Jejich úkolem bude prozkoumávat území, spravovat zdroje, stavět budovy, věnovat se obchodu, získávat náklonnost významných osobností, ale také budovat armádu. Hra trvá tři éry, plněním misí lze dosáhnout pokroku a postupu do dalších ér, kde na hráče čekají nové možnosti. Průběh hry ovlivňují také různí panovníci, ze kterých si hráč vybere na začítku hry a může využívat jejich efektů. Povede k vítězství efektivní správa zdrojů, pokrok, boj nebo od každého něco? To už bude záležet na rozhodnutích každého hráče a na interakci s ostatními. Hra je určena stratégům od 14 let.

Zdroj: TLAMA games

Nedočkavci mohou již nyní nahlédnout do kompletních pravidel hry ZDE.

Česká upoutávka ke hře Brazil: Imperial
Tags:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Mohlo by Vás zajímat také: