Říše her

Vše o deskových hrách na jednom místě…. to je Říše her

Boj o trůn ve skomírajícím Království divů

Je to již pár týdnů, co jsme vás informovali o tom, že své štěstí zkouší v kickstarterové kampani hra It’s a Wonderful Kingdom, jejímž autorem je Frédéric Guérard a o grafické ilustrace se postaral Anthony Wolff. Jak to dopadlo? Řek bych, že vcelku obstojně, protože kampaň podpořilo 8 427 backerů a přispěli necelých půl milionů EUR, tedy v přepočtu okolo 12,6 milionů českých korun. Nicméně, české fanoušky bude spíše zajímat informace o skutečnosti, že tento titul se dostane na pulty obchodů v našem mateřském jazyce díky společnosti TLAMA Games již v listopadu pod názvem: Království divů.

Královská říše už není tak bohatá a rozkvétající se, jak tomu bylo v minulosti. Země pomalu uvadá a čeká na nového vládce, který by přinesl opět zašlou slávu. Této nelehké úlohy se budou moci chopit hráči reprezentující právoplatné dědice a následovníky trůnu. Své schopnosti musí prokázat správnými rozhodnutími, díky nimž se jejich vévodství rozroste rychleji než panství druhého hráče. Přesně takto zní startovní premisa Království divů, do které se můžete pustit buď jako solitér nebo s jedním oponentem. Pro doplnění základních údajů zmíním, že doporučený věk je od 14 let a jedna partie by měla zabrat okolo 45-60 minut.

Pro znalce (a nejen pro ně) je možné zmínit, že hra se mechanismy výrazně inspirovala titulem It’s a Wonderful World, který nám společnost TLAMA Games přinesla taktéž v češtině, včetně rozšíření s podtitulem Corruption & Ascension. Ale zpět k aktuálnímu střetu o trůn, jenž se hraje na 4 kola. Na počátku každého kola oba hráči umísti karty do dvou zón výběrů, přičemž některé z nich jsou otočeny lícem dolů. Následně si vyberou karty z těchto zón, ale je potřeba být obezřetný, protože některé z nich mohou škodit, kupříkladu ztrátou vítězných bodů apod. Následně vybrané karty hráči mohou proměnit za zdroje nebo si je ponechat k budoucímu rozvoji vašeho vévodství a získání vítězných bodů. Titul nabízí řadu modulů, jenž hru pořádně obohacují a přináší nové možnosti hraní.

Osobně jsem moc zvědav, jak tento titul bude vypadat v praxi, čehož se dočkáme již v listopadu a plně v češtině. Nicméně již nyní můžu slíbit, že během prázdnin se Království divů podíváme v redakci na zoubek v našem zevrubném preview.

Tags:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Mohlo by Vás zajímat také: