Říše her

Vše o deskových hrách na jednom místě…. to je říše her

Archu nebo zoo? Obojí!

Vydavatelství MINDOK oznámilo lokalizaci strategické hry ARK NOVA, ve které budou hráči spravovat zoologickou zahradu. Jejich cílem nebude jen budovat a zvelebovat zoo, ale po vzoru biblické archy také zachraňovat ohrožená zvířata a vracet je zpět do divoké přírody.  

Zdroj: capstone-games.com

Této výzvě bude moci čelit jeden až čtyři hráči a jejich úsilí potrvá 90 až 150 minut. Každý z nich obdrží mapu s prázdnými hexy, kam postupně umístí své pavilony, výběhy či kiosky. Různé druhy zvířat mají rozmanité požadavky na velikost a prostředí a ty bude potřeba splnit. Mimo to je potřeba mít na paměti atraktivitu zoo pro návštěvníky.

Mapa zoo
Zdroj: BoardGameGeek.com

V každém kole mají hráči na výběr z několika akcí, záleží na jejich strategii, co a v jakou chvíli zahrají. Bude to dobrání jedné z 255 karet, jejichž prostřednictvím lze získat zvířata, sponzory nebo plnit cíle ochrany přírody? Nebo dají přednost stavbě v podobě umísťování dílků na mapu zahrady? Umístí do postaveného výběhu některé zvíře? Nechají svého zaměstnance vylepšit dostupnou nabídku karet, zajistit slevu některých zvířat nebo zvýšit počet karet v ruce? Anebo zahrají kartu sponzora, která poskytne jednorázovou výhodu?

Zajímavou mechanikou hry je, že nepoužité karty získávájí v dalších kolech účinnější efekty a to nahrává pečlivému plánování posloupnosti akcí. Vějíř možností vypadá širorce a slibuje různé strategie k vítězství. Základní pravidla zároveň nemají být nijak překombinovaná a neměla by narušit plynulost hry.

Ukázka karet
Zdroj: Mindok

Hra byla představena na letošním veletrhu deskových her v Essenu, kde si získala zájem a srdce mnoha hráčů. Její aktuální hodnocení na BGG je krásných osm a půl bodů z deseti (hlasovalo přes 400 uživatelů).

Autorem hry je německý designer Mathias Wigge (jde zřejmě o jeho herní prvotinu), o grafickou stránku hry se postarali Loïc Billiau (Spirit Island, Když spím), Dennis Lohausen (Kvedlalové z Kvedlinburku, Terra Mystica, Gaia Project) a Steffen Bieker.

Věkové doporučení autorů i komunity BGG je od 14 let. Na český trh bude hra uvedena v druhé polovině roku 2022.

Zdroj: BoardGameGeek.com
Tags:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Mohlo by Vás zajímat také: